Po przedstawieniu przez Autora gotowego tekstu, podpisujemy umowę wydawniczą, a opiekę nad publikacją przyjmuje redaktor prowadzący. Czuwa on nad kolejnymi etapami pracy oraz kontaktuje się ze wszystkimi zaangażowanymi w nią osobami.
Kolejnym krokiem jest skierowanie publikacji do recenzenta Współpracujący recenzent (lub recenzenci) ocenia książkę pod kątem wartości literackiej, ale także tego, czy sprawdzi się ona na polskim rynku, czy wpisuje się w profil wydawnictwa i do kogo może być skierowana.
Jeśli recenzent zgłasza jakiekolwiek uwagi do treści publikacji, zostaje ona przekazania Autorowi do naniesienia niezbędnych, wskazanych przez Recenzenta zmian.
Po naniesieniu przez Autora zmian, które zasugerował recenzent, redaktorzy wydawnictwa przystępują do redakcji tekstu. Redakcja jest dokonywana w trybie śledzenia zmian więc Autor , otrzymując tekst po redakcji i korekcie może łatwo zorientować się umiejscowieniu i skali ingerencji redakcyjno-korektorskich.
Po redakcji, a przed przekazaniem pliku Autorowi w celu zaakceptowania poprawek, korektorzy wydawnictwa wykonują jeszcze korektę językową tekstu.
Po zaakceptowaniu przez Autora dokonanych zmian, przystępujemy do składu komputerowego, nadajemy numer ISBN, przygotowujemy stronę redakcyjną i tytułową oraz okładkę.
Po wykonaniu składu, Autor otrzymuje go w celu dokonania korekty autorskiej.
Po naniesieniu poprawek Autora, wykonujemy korektę wydawniczą i redakcję techniczną składu, mającą na celu usunięcie ewentualnych błędów technicznych składu, niezauważonych przez Autora bądź powstałych wskutek nanoszenia poprawek przezeń zgłoszonych.
Plik trafia jeszcze raz do Autora i równocześnie do naszych korektorów i redaktorów technicznych.
Jeśli nie ma dalszych uwag, generujemy plik produkcyjny i kierujemy publikację do druku, a następnie do dystrybucji za pośrednictwem ogólnopolskich hurtowni książek naukowych.